Basketbol Extend Erkekler Ligi’nde şampiyon belli oluyor.
Üç maç kazanım easına gore oynanan ve 2-2 eşitliğin bulunduğu seride bu gece Caesar Larnaka Gençler Birliği – Savoy Marmara saat 20.00’de İskele Dr.Fazıl Küçük Spor Salonu’nda karşılaşacaklar.
Karşılaşmayı kazanacak takım tarihinde ilk kez Erkekler Ligi şampiyonluğunu kazanacak.

Antrenörler konuştu
Şampiyonun belli olacağı final öncesinde iki takım antrenörleri açıklamalarda bulundu.
Caesar Larnaka Gençler Bilriği antrenörü Hasan Kasap ile Savoy Marmara antrenörü Ahmet Gürel Alp maç için iddalı açıklamalarda bulundular.

Kasap: Kupayı evimizde İskele’de kaldırmak istiyoruz 
Caesar Larnaka Gençler Birliği koçu Hasan Kasap 2-2’ye gelen Basketbol final serisi sonrasında açıklama yaptı. 
Hasan Kasap sezonu 8 ay önce açtıklarını zaman zaman takımda düşüşler olabileceğini bununla birlikte derinlikli bir kadro yapısına sahip olduklarını 2-2’ye gelen seri sonrasında Çarşamba günü İskele’de oynanacak ve kupanın sahibini bulacağı maçta kupayı kaldıran taraf olmak istediklerini kaydetti. 
Kasap camiamızın ve oyuncularımızın Çarşamba günü kupayı en çok isteyen taraf olduğunu göstereceğine inandığını belirtti. Kasap Final serisinin uzun yıllardan sonra Baskjtebol severlere güzel bir seyir zevki verdiğini sakatlık olmadan sporun erdemine yaraşır bir final olmasını diledi.

KTSYD, Sporun Oscar Ödülleri sahiplerini buldu KTSYD, Sporun Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

Alp: Şampiyon olacağız
Savoy Marmara antrenörü Ahmet Gürel Alp de final ile ilgiliolşarak, “Sezona çok geç başladık. yeni kurulmuş bir takımız.  En iyi şutörlerimizden biri olan Halit askere gittti. Bu dezavantajlarımız olmasına rağmen oyuncularım bütün mazeretleri ortadan kaldıracak karakteri gösterdi. Maçlarda verdiğimiz kararlı mücadele bizi yarışın içinde tuttu. Takımda arkadaşlık çok iyi duruma geldi. Birbirimize olan bağlılılığımız ve inancımız sayesinde finalin son maçını da kazanabileceğimize dair büyük bir şansa sahibiz. Taraftarımızın sayısı da her geçen maç artıyor. Finale yakışır bir seri oldu. 2-0 dan geri geldik ve şampiyonluğu alacağız. Kendimize güveniyoruz.”açıklamasını yaptı

Editör: Burhan CANBAZ