Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) sosyal belediyecilik ve sosyal destek politikaları çerçevesinde yürüttüğü çalışmalarına Beslenme Desteği Projesi’ni eklediğini bildirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, proje kapsamında LTB’nin, devlete ait ilkokullarda öğrencilere beslenme desteğinde bulunacağı kaydedildi.

LTB Toplum Çalışmaları Şubesi tarafından oluşturulan proje, BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 24. Maddesi çerçevesinde devletlerin garanti altına alması gereken “her çocuğun yeterli ve sağlıklı beslenme hakkına” dikkat çekiyor.

LTB kaynakları yanında, kurum, kuruluş ve bireylerin katkısı ve dayanışması ile sürdürülen projede bugüne kadar Arabahmet İlkokulu, Çağlayan İlkokulu, Atatürk ilkokulu, Haspolat İlkokulu, Yenicami Okul Öncesi, Gelibolu İlkokulu, Hamitköy İlkokulu, Şht. Doğan Ahmet İlkokulu ve Şht. Yalçın İlkokulu’nda 2 bin 130 öğrenciye beslenme desteği sağlandığı açıklandı.

Projeye bugüne kadar Arun gönüllüleri ile Vakıflar Bankası Lefkoşa Merkez Şube ve Krediler Müdürlüğü, Albank, Şah Fırın ve Meriç Hellimleri, Sefa Karahasan ve Sevgün Yorgancı, Luxuryeva Investment Ltd., Barış Yuca Motors Ltd. ve Pembe Büke Nuralış’ın (vefat eden annesi Gökçen Hanım anısına) katkıda bulunduğu belirtildi.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı söz konusu projenin Paylaşım Mutfağı, Paylaşım Bakkalı ve sonrasında Paylaşım Dükkânı gibi çok önemli ve değerli bir proje olduğunu ve Belediyenin sosyal adalet mücadelesiyle sosyal destek politikalarının bir devamı olarak okullarda da öğrencilere ulaştığını kaydetti.

"Türkiye Yüzyılında Dijital Yayıncılık Konferansı” Ankara'da başladı "Türkiye Yüzyılında Dijital Yayıncılık Konferansı” Ankara'da başladı

“Birimiz tok birimiz aç olmaz” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Harmancı: “Bu şehir paylaşmayı da dayanışmayı da iyi bilir. Paylaşım Mutfağı ve Paylaşım Dükkânı bunun en güzel iki örneğidir. Beslenme Desteği Projesi’yle de mümkün olan en fazla öğrenciye ulaşmayı ve bu konuda toplum genelinde farkındalığı artırmayı hedefliyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizlerin destekleriyle daha fazla çocuğa destek vereceğiz” dedi.

Editör: Genç Editör