Genç avukattan tepki: "Sağlığı kötü olana yok, Bulut Akacan'a var"

Genç avukattan tepki: "Sağlığı kötü olana yok, Bulut Akacan'a var"
banner32
banner78

banner69
Gazimağusa Barosu avukatlarından İrem Uygun, sosyal medya hesabından paylaştığı iletitide,  tutaklanan müvekkilinin sağlık durumunun kötü olmasına rağmen yatılı tedavisinin uygun görülmediğini belirterek, mahkemede etrafına gülücükler saçarak çıkan Bulut Akacan'ın ise hastanede tutukluluk süreci geçirmesini eleştirdi. Uygun. tepkisini şöyle dile getirdi:

"Tutuklanan müvekkilimi görmeye gittiğimde adamın elleri titriyor ve devamlı ağlıyordu. Kan çanağına dönmüş gözleri ne kadar acı çektiğini yansıtıyordu. Kalp ritminin normalden hızlı attığını görebilmek için steteskopa da gerek yoktu. Oldukça kötü sağlık şartları altında ertesi gün Mahkemeye çıkarılan müvekkilimin sağlık kontrolünden geçirilmesini talep ettiğim halde yatılı tedavisi uygun görülmedi. Kalp rahatsızlığı olan ve düzenli ilaç kullanma zorunluluğuna sahip bu kişinin polis müdürlüğünde tutukluluğuna devam edilirken, mahkemeden etrafına gülücükler saçarak alay edercesine çıkan ve gayet sağlıklı olduğu her halinden belli olan Bulut Akacan'ın özel bir hastanede tutukluluk süresini geçirmesinin sağlandığı bir ülkede adalet ciddi şekilde sorgulanmalıdır ve ivedilikle bu keyfiyetin sorumluları cezalandırılmalıdır. Kişiye ve paranın gücüne göre muamele edilen bir ortamda KKTC artık bir hukuk devleti olmaktan çıkacak kadar bu noktaya gelmişse bizler de atalım cübbeleri bir kenara uğraşmayalım boşuna!"

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 00:34
banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr yenes
Dr yenes - 3 yıl Önce

Avukat hanım Cesaretinizi kutlarım , kıbrısında hukukun üstünlüğü ilkesine uyacağını umut ediyorum ama malasef para dan yana olmaları cok üzücü

Zehra Namık
Zehra Namık - 3 yıl Önce

Sizin Gibi Düşünen Avukatlara Gerçekten Bu Ülkenin İhtiyacı Var. İnşAllah Sonuna Kadar Görüşün Değişmez Avukat Hanım. Ayrıca Cesaretinden Dolayı Kutluyorum.

Evander Rey
Evander Rey - 3 yıl Önce

Bravo Irem, Kıbrıs’ın size çok ihtiyacı var

Nilen sukruler
Nilen sukruler - 3 yıl Önce

Bu kıprıs zorbaların memleket artık Hukuk da onlara işler polisde adelet diye bir şey yoktur

Yunus Konaç
Yunus Konaç - 3 yıl Önce

Soruşturmanın yapılıp, görevini istismar eden memur veya yetkili veya doktor, herhangi bir yönetici varsa açığa alınsın.

Cengiz topel
Cengiz topel - 3 yıl Önce

Sizin müvekkilinizin kalbi atıyorduda cebi atıyormuydu
Bu düzende her şey para ile alınır satılır özgürlük hürriyet mal mülk en önemlisi şeref ve gurur
İşte buna müsade edenler demek ki satıldılar
Sizin müvekkilinizinde cebi ataydı oda hastahanede geçirecekti
Tutuklu süresini

Emine aksın.
Emine aksın. - 3 yıl Önce

Haklısın genç dostum bazı kişilerin paradan yana taraf tutmaları hiç hoş değil adaletin gereğini yerine getireceğini ümit ediyorum

SIRADAKİ HABER